Upominki reklamowe stałych klientów

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

W dzisiejszych czasach marketing firm polega zarówno na pozyskiwaniu nowych klientów, jak i na dbaniu o tych, którzy już z oferty firmy korzystają, a więc o aktualnych i stałych klientów. Utrzymywanie z nimi relacji jest równie ważne, jak pozyskiwanie nowych. To stali klienci umożliwiają utrzymywanie stabilności finansowej w przypadku większości firm. Dlatego właśnie przedsiębiorstwa wymyślają coraz to nowe sposoby na dbanie o długofalowe relacje z aktualnymi, stałymi klientami. Najczęściej można to zrobić albo poprzez obniżanie ceny swoich produktów albo usług, lub też poprzez wręczanie podarunków. Taki podarunek, wręczony w odpowiednim momencie, może mieć dla relacji na linii konsument – przedsiębiorca bardzo duże znacznie.

Takie upominki reklamowe mogą być najróżniejszymi przedmiotami. Z reguły są to drobne upominki, po prostu pokazujące, że firma docenia swojego klienta. Wśród takich upominków wymienić można długopisy, zakładki, naklejki, ewentualnie kubki, itp.

Czasem jednak takie upominki reklamowe to znacznie bardziej wartościowe przedmioty. Mogą to być elementy odzieży, zegarki, rozmaite akcesoria do domu, biura, dla dzieci, itp.

Od czego zależy dobór upominków? Przede wszystkim od zasobów finansowych danej firmy. Wiadomo, że na droższe Upominki reklamowe mogą pozwolić sobie jedynie większe firmy, które stać na sfinansowanie klientom stałym droższych prezentów. Natomiast te tańsze, mniejsze, są właściwe dla mniejszych przedsiębiorstw. Ale to nie jedyne kryterium. Bardzo ważne jest także, jak bardzo dany klient jest ważny dla konkretnej firmy. Jeśli jest to klient wieloletni, warto docenić go porządnie, wręczając odpowiednio drogi upominek. Jeśli natomiast dana osoba jest klientem firmy od kilku miesięcy albo krócej, tańszy podarunek będzie bardziej właściwy.

Ważne jest także i to, że upominki, o których mowa, są nazwane reklamowymi, bowiem reklamują firmę. Czynią to oczywiście poprzez nadruk, który noszą. Na nadruku widnieć może nazwa i logo firmy, które będą stałą reklamą przedsiębiorstwa.